2011 06 28

Aplinkos pritaikymo neįgaliesiems problemą užsimojusios spręsti komandos pėdomis

Tauragiškė Vytautė, klaipėdietės Marija ir Simona, panevėžietė Juta ir kėdainietė Agnė kartu su Nacionaliniu socialinės integracijos institutu pradėjo kelionę „į žvaigždes“ tam, kad pagaliau į mažiau galimybių turinčius žmones būtų reaguojama taip pat aktyviai kaip  ir į butaforines gražuoles.

Nusprendė atstovauti neįgaliesiems

Padedamos Neringos Jurčiukonytės, Olego Kovrikovo ir kitų nežemiškų jėgų penkios muškietininkės surado savyje jėgų ir, kilniai atsižvelgdamos ne tik į savuosius, bet ir į kitų poreikius, pasirinko norimą spręsti problemą. Po ilgų svarstymų nutarta remti neįgaliuosius ir kovoti už aplinkos pritaikymą šiems žmonėms, tad pagrindiniu objektu pasirinkome Klaipėdos „Žvejų kultūros rūmus“.

Atsiraitojus rankoves – pirmyn!
Po problemos pasirinkimo ėmėmės kurti veiksmų planą ir pasiskirstyti darbus. Vienos merginos ieškojo institucijų, kurios galėtų jas remti šiame žygdarbyje, kitos- ruošėsi eiti į Klaipėdos miesto savivaldybę ir aiškintis, kodėl esama tokios problemos. Taip pat prie pokyčio nešėjų prisijungė dar du kariai – Aušra Skyraitė ir Džina Donauskaitė.

Minėto problemos objekto, „Žvejų kultūros rūmų“, direktorius, grupei teigė, kad situacija nėra tragiška – neįgalieji pervežami per lentas arba, jei reikia, užnešami pagalbininkų. Tačiau ar tokia lenta garantuoja laisvą ir nevaržomą patekimą į viešąją įstaigą, ką garantuoja Lietuvos Respublikos įstatymai? Direktoriui pagaliau perpratus esamą situaciją šis pripažino, kad problema vis dėlto yra, o mūsų iniciatyva – pagirtina.

Merginos nestovėjo vietoje ir suradusios laisvą minutę kreipėsi į savivaldybę. Deja, ten buvo nukreipiamos nuo vieno iki kito „gelbstinčio“ asmens…

Ateities darbai
Senieji planai sparčiai vykdomi, o jas vejasi vis naujesnės idėjos. Šiuo metu įtemtai ruošiamės kovai dėl neįgaliųjų teisių, tad laukite drebinančios kulminacijos, kurioje kalbinsime patį Klaipėdos miesto merą, o gal net „pasodinsime“ merą į neįgalią turinčio vežimėlį, kad įrodytume, jog ši problema turi būti išspręsta…

Teksto autorė: Agnė Dovydaitytė.

Naujienoje aprašomos veiklos vyksta įgyvendinant Europos Komisijos programos „Veiklus jaunimas“ finansuojamą projektą „Demokratijos adresas – žurnalistika“.

Komentarai

Draugai ir parteriai: