2011 05 30

Įsisiūbuoja demokratiškumo projektas

Jaunųjų žurnalistų komandos starto pozicijoje ir žada precedento neturinčių žurnalistinių tyrimų pliūpsnį. Tuo tarpu nesnaudžia ir kitos jaunųjų žurnalistų ugdymo programos veiklos. Pavasarį atlikti jaunųjų žurnalistų praktiniai darbai jau rikiuojasi ir laukia, kol pasieks Jūsų akis. Pirmasis darbas jau poryt išnirs www.delfi.lt tinklalapyje. Pasitinkame pirmąjį straipsnį, kurio autorė – Liucija Zubrutė. O ką gi tirs jaunieji žurnalistai?
Šiuo metu susiformavo penkios jaunųjų žurnalistų komandos. Jos kuria planus, analizuoja situaciją, ir planuoja, tai kaip visgi spręsti mažiau galimybių turinčio jaunimo problemas. Savo potyrius, kaip sekėsi, kaip į jų siūlymus reagavo valstybinės institucijos kruopščiai aprašys žurnalistiniame eksperimente.

Viena iš komandų imasi spręsti nėščios paauglės problemą, kurią aptiko savo straipsnyje Liucija Zubrutė. Jaunoji žurnalistė išsiaiškino, kad jaunos mamos realiai neturi galimybės auginti savo vaiką, jei nesibylinėja su savo gimdytojais dėl tėvystės teisių apribojimo (atėmimo) ir teisių suteikimo valstybei. Net ir sulaukusios pilnametystės neturi tinkamų sąlygų tęsti mokslus. Jaunosios žurnalistės jau kalbėjosi su Artūru Zuoku, kuris kaip tik buvo ant slenksčio į Viliaus miesto mero postą. Komanda šiuo metu jau yra susidariusi veiksmų planą, kurį įgyvendinti pradės birželio mėnesį. Įgyvendinant planą jaunųjų žurnalistų ugdymo komandą palaikys Margarita Jankauskaitė bei delfi.lt reporteris Mindaugas Jackevičius.

Antroji komanda siekia padidinti išėjusių iš įkalinimo įstaigos įsidarbinimo galimybes. Trečioji – spręsti aplinkos pritaikymo neįgaliesiems problemą Klaipėdoje, na o ketvirtoji  iškelta ir sprendžiama problema žada didelį atgarsį ir jau spėjo tarp ekspertų sukelti didelį šiurpulį. Tad kol kas nutylime ir kviečiame sekti naujienas.

Supažindinsime:

–         Kaip sekasi kelio po painius valdžios institucijų koridorius kelio link aplinkos pritaikymo neįgaliesiems ieškoti antrajai jaunųjų žurnalistų komandai.

–         Kokios problemos sprendimas taip užmotyvavo jaunuosius žurnalistus, kad net perkops ir projekto „Demokratijos adresas – žurnalistika“ ribas. Mat birželis ir gegužė – itin nepalankus metas šiuos problemos sprendimui ir problemai spręsti palauksime rugsėjo.

Komentarai

Draugai ir parteriai: