Gražina Sviderskytė

Gražina Sviderskytė

Pirmojo lietuviško istorinės dokumentikos „XX amžiaus slaptieji archyvai“ rengėja. Buvusi LTV, LNK ir TV3 publicistikos žurnalo „„Lietuvos ryto“ televizija“ žurnalistė, CNN ir ABC, LNK žinių žurnalistė. Įvertinta svarbiausiu žurnalistikos įvertinimu laikoma kasmetine Žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos (Vinco Kudirkos) premija. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos „Pragiedrulių“ premijos laureatė, 2001-aisiais ji pelnė CNN programos „World Report“ apdovanojimą už geriausią metų reportažą. Prie šios ugdymo programos Gražina prijungia kaip lektorė perteikianti tiriamosios žurnalistikos subtilybes.
2009-06-08 pasitraukė iš LNK žinių vedėjos pareigų, nes nesutapo jos nuomonė su vykdoma politika. Viename interviu ji sakė:“ Nesutampa mano ir redakcijos požiūriai į vertybes.“ Po pasitraukimo iš žinių, ji išvyko mokytis žurnalistikos į JAV

2003 m. laidų ciklo „„Uragano” kapitonas“ apie tarpukario Lietuvos karo aviacijos karininką Romualdą Marcinkų autorė. Sukūrė trijų dalių apybraižą apie Mykolo Žilinsko kolekcijos istoriją „Šimtmečio kontrabanda. Paskutinis reisas“. 2004 m. Gražina Sviderskytė išleido knygą „Uragano kapitonas“, o 2008 kartu su A. Anušausku – „XX amžiaus slaptieji archyvai. Dvylika istorijos detektyvų“.

Draugai ir parteriai: