2012 10 04

Skelbiama atranka į Žurnalistų ugdymo programą

Pavargai nuo banalių skandalų ir nori save pakylėti aukščiau? Žinai, kad esi pasirengęs išsiskirti originaliais, teigiamą pokytį nešančiais darbais? Iki lapkričio 5 dienos spėjusių užpildyti atrankos anketą bei patekusių tarp atrinktų žurnalistų laukia projekto „Demokratijos kodas“ iššūkiai.

Suteiki sau šansą padirbėti su profesionalais, kurie žino, kad  etiška + skaitoma= MISIJA įmanoma!

Čia Tu išlaisvinsi gebėjimus profesionaliai analizuoti visuomenės reiškinius. Ir… kartu su tarptautiniais ekspertais juos įvaldysi iki tiriamosios žurnalistikos aukštumų.

„Demokratijos kodas“ – iššūkis, kuris:

  •  Ugdys praktinius įgūdžius etiškai, profesionaliai ir patraukliai auditorijai pateikti žinias apie visuomenei jautrias problemas.
  • Atskleis žurnalisto darbo ir neigiamų visuomenės reiškinių priežastinius ryšius. Ar kada susimąstei, kad žurnalisto darbo produktas yra susijęs su savižudybėmis, augančių tam tikrų grupių nedarbu, nusikalstamumu bei kitais negatyviais reiškiniais? 
  • Suteiks unikalų šansą su profesionalų pagalba įgyvendinti žurnalistinį tyrimą. Čia susipažinsi su visuomeniniais reiškiniais iš vidaus: gausi informaciją iš pirmų lūpų, „savo kailiu“ išbandysi, kokį kelią tenka nueiti visuomenės pažeidžiamai grupei.

 „Demokratijos kode“ konsultuos bei palaikys žiniasklaidos, socialinių temų ekspertai. Tarp jų – Didžiosios Britanijos Linkolno universiteto žurnalistikos profesorius Mike Jempson, Vilniaus universiteto žurnalistikos instituto lektorius Romas Sakadolskis, Baltijos šalių tiriamosios žurnalistikos centro vadovė Inga Springe bei kiti. Lektorių ir ekspertų komplektacija mokymų metu priklausys nuo dalyvių pasirinktos darbo tematikos, žanro.

Intriguoja? Nežinai, ar gali dalyvauti?

 Prioritetas teikiamas žurnalistikos studentams ar jau dirbantiems žurnalistinį darbą. Projekte gali dalyvauti jaunieji žurnalistai, kurių amžius yra nuo 18 iki 29, kurie:

  • Laisvai bendrauja ir kalba angliškai;
  • Žino, kad patekus į programą įsipareigoja sudalyvauti visą programos laiką ir visose projekto veiklose. Kviečiame susipažinti su programos veiklų  grafiku
  • Gali dalyvauti visuose trijuose mokymuose: (1.) Sausio: 25 – 28; (2.) Vasario 22 – 24; (3). Balandžio 12– 14 d.
  • Supranta, kad didžiausi ugdymo(si) iššūkiai ir laimėjimai yra tarp mokymų komandiškai vykdoma veikla (žurnalistinis tyrimas, situacijos tęstavimas). Yra pasirengę pasinaudoti šiuo šansu ir iš paties padirbėti su ekspertais;
  • Įsipareigoja kartu su pasirinkta komanda atlikti žurnalistinį tyrimą ir (ar) situacijos tęstavimą.

Apgyvendinimas, maitinimas bei mokymų programos dengia organizatoriai – Nacionalinis socialinės integracijos institutas. Kelionės išlaidos bus traktuojamas kaip dalyvių indėlis į edukacinį procesą.

Kyla klausimų? Susisieki šiais kontaktais: +370 615 83467, aurelija@zmogui.lt ir užpildyk dalyvio anketą.

Projekto partneriai Lietuvoje:

  • Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba;
  • Koalicija „Galiu gyventi“.

Šis konkursas yra skelbiamas įgyvendinant Europos Komisijos programos „Veiklus jaunimas“ finansuojamą projektą „Demokratijos kodas“. Projektas yra Nacionalinės žurnalistų ugdymo programos dalis. Ši programa siekia prisidėti prie objektyvios, etiškos, kompetentingos žiniasklaidos ugdymo procesų.

Komentarai

Draugai ir parteriai: