2013 03 25

„Demokratijos kodo ’13” dalyviai jau juda socialinių pokyčių link

„Demokratijos kodo ‘13” mokymai jau įpusėjo. Net aštuonios žurnalistų komandos iš Lietuvos ir Latvijos dirba išsijuosusios, kad pateiktų visuomenei informaciją apie skirtingų socialinių grupių problemas. O šiais metais jos labai įvairios: romų bendruomenės, žmonių, turinčių psichikos sutrikimų, problemos, žmonių iš vaikų namų integracija į visuomenę, prostitucijos kontrolės Lietuvoje dabartis bei skurdas ir bedarbystė.

Anupriškėse įvykę antrieji jaunųjų žurnalistų ugdymo programos mokymai atnešė naujų vėjų ir į komandų mintis. Pasikonsultavusios su mokymuose dalyvavusiais ekspertais, komandos priėmė galutinius sprendimus, susirado naujus kampus, kaip galėtų pažiūrėti į savo pasirinktos socialinės grupės problemas. Labai džiugina šių metų dalyvių entuziazmas: pasirinkę nepaprastai sudėtingas ir jautrias temas, dalyviai nepabijojo pasikviesti patys save į didelius iššūkius ir išsikelti didelius tikslus.

Antrųjų programos mokymų metu jaunieji žurnalistai ne tik gilinosi į socialines problemas, bet ir mokėsi dirbti komandose. Taip pat programos dalyviai buvo supažindinti su video medžiagos rengimu. Būtent todėl šiais metais nekantriai laukiame ne tik rašytinių publikacijų, bet ir filmuotų pasakojimų.

Iš karto po mokymų kibusios į darbus, komandos nesnaudžia ir tvirtais, užtikrintais žingsniais eina socialinių problemų sprendimo link. Labai džiugina Kauno komandos, Agnės, Roko ir Vaivos komandos aktyvumas. Jaunieji žurnalistai surinko daugybę informacijos apie vaikų namus ir problemas, susijusias su jų egzistavimu, kad savo pirminį tikslą – skatinti institucijas ruošti vaikus savarankiškam gyvenimui – pakeitė į naują. Įkvėpę galimų pokyčių kvapą jaunuoliai kibo aiškintis, kaip planuojama atnaujinti įstatymus, kokiomis priemonėmis valdžia skatins socialinių darbuotojų veiklą šeimose ir kaip keisis situacija, po įstatymų pasikeitimų.

Kol kas linkime visoms komandoms sėkmės ir nekantriai laukiame rezultatų, galėsiančių prisidėti prie jaukios socialinės atmosferos Lietuvoje. Juk ne kas kitas, o būtent žurnalistai, savo žodžiu gali prisidėti prie valdžios priimamų sprendimų.

Komentarai

Draugai ir parteriai: