2013 04 29

Ar romų vaikams reikalingas išskirtinis ugdymas?

Įsivaizduokime… Jūs laukiatės vaiko. Nepriklausomai nuo jūsų tautybės, kultūrinių pažiūrų, išsilavinimo, finansinės padėties jūs norite savo vaikui šviesiausios ateities. Bet kas yra ta šviesi ateitis? Ar tai yra nuosavas būstas, duona kasdieninė, šilti batai, išmanusis telefonas…Galbūt aukštasis išsilavinimas?  Nuo  ko priklauso gerovės įsivaizdavimas? 

romu_ugdymasJeigu jums reikėtų pasirinkti tarp aprūpintos ir saugios dabarties ir rizikos investuojant į ateitį – išsilavinimą? Ar pasirinktumėte sunkesnį kelią, kurio privalumus gal būt pajusite už dešimtmečio ar net dviejų? Nemaža dalis romų tautybės žmonių nežino kas laukia to kelio pabaigoje, nes šiandien visada buvo svarbiau už rytoj. Didelė dalis romų nesugeba ištrūkti iš nepertraukiamo išsilavinimo stokos rato.

Visi vaikai turi vienodas įstatymo reglamentuotas teises į išsimokslinimą.  Bet jeigu tau reikia daugiau dėmesio, tu esi mažuma,  tu lieki užribyje. O kai kuriais atvejais dar tik ruošiantis lankyti mokyklą romams pasiūlomą rinktis specialiąją mokymosi įstaigą, kartu su vaikais, turinčiais psichikos sutrikimų. Kas slepiasi už pasiūlymo ir kodėl jis taip lengvai priimamas?

Jaunųjų žurnalistų ugdymo programos dalyvės Jolanta Stasilo, Avelina Markevičiūtė ir Greta Rutkevičiūtė pasikinkė filmavimo kamerą ir išvyko į Žagarę, kur specialiojo ugdymo įstaigoje mokosi romų vaikai. Ką sužinojo merginos? Ar tikrai romų vaikai pelnytai pasmerkiami specialiajam ugdymui? O gal tai, kas vyksta Žagarėje – žmogaus teisių pažeidimas? Tikrąją situaciją jau greitai pateiksime jūsų kritikai.

Komentarai

Draugai ir parteriai: