Struktūra

Programoje  dalyvauti gali tik konkurso metu ekspertų atrinkti asmenys .

Kiekvieną ugdymo programą sudaro trys etapai:
(1) Paieškos: užpildomos dalyvių anketos, atliekama anketoje esanti kūrybinė dalis. Programos taryba atrenka antro etapo dalyvius.
(2) Ugdymo ir atpažinimo : atliekama praktinė užduotis- žurnalistinis darbas, dalyvius virtualiu būdu konsultuoja žiniasklaidos ekspertas.
(3) Ugdymo ir įvertinimo: geriausiai praktinę užduotį atlikusiems dalyviams – atviras kelias į interaktyvius mokymus.  Čia nacionaliniai, tarptautiniai žiniasklaidos – socialinių problemų ekspertai interaktyvių paskaitų, užduočių metu sudaro sąlygas įgyti daugiau kompetencijų, patobulinti 2 etape rengtą straipsnį, radijo ar TV žurnalistinius darbus.

Kiekvienas jaunųjų žurnalistų ugdymo programos skelbiamas konkursas unikalus. Skiriasi:

  • Aprėptis. Nacionalinis  (N) ar tarptautinis (T). Tarptautinio konkurso metu dalyviai rengiami kartu su tarptautiniais partneriai, ugdomi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių žurnalistai.
  • Praktinio darbo žanrai.  Iki šiol jaunieji žurnalistai rašė straipsnius, tačiau ateityje programa suteiks galimybę rengti ir radijo, televizijos žurnalistinius darbus.
  • Lygmenys. Programa orientuosis į jaunųjų žurnalistų pažangą: pradedantys ar pažengę. Pažengusiems dalyviams programa žada naujų iššūkių: išbandyti save atliekant žurnalistinį eksperimentą ar tyrimą.

Su prie programos prisijungusiais dalyviais dirba ne tik  nacionaliniai, bet ir tarptautiniai ekspertai. Dalyviams yra taikomi veiksmingi mokymosi būdai, paremti praktiniais įgūdžiais, simuliacijomis.

Daugeliui  šiame tinklalapyje publikuojamų straipsnių autoriams – tai pirmasis bandymas rašyti žurnalistinį darbą  socialine tema.  Šis tinklalapis, kaip ir kita interaktyvi programos veikla  suteikia – praktinius įgūdžius, kuriuos dalyvis įgyja pats: bandydamas, klysdamas ir mokydamasis iš savo klaidų sąmoningos refleksijos metu.

Tad tinklalapio skaitytojai  kviečiami patarti, bet nepamiršti, kad tai ką skaito –  pirmieji bandymai, kurie dar tik veda į socialiai atsakingą žurnalistiką.

Draugai ir parteriai: